Skip to main content

Parcel · Map 14 · Block 2 · Lot 18

86 PUMPKIN HILL RD

Owner: HARDACRE JOHN

Assessed value

$267,120

$152,320 bldg

Acreage

2.7 ac

$98,933 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 8, 2025

    HARDACRE JOHN

    Bk/Pg 1294/175

  2. Sep 25, 2019

    HARDACRE JOHN + LESLIE

    Bk/Pg 1183/829

  3. Jul 2, 1996

    HARDACRE JOHN

    Bk/Pg 0539/0745

    $136,000
  4. Jul 2, 1996

    HARDACRE JOHN

    Bk/Pg 0539/0743

  5. Jul 2, 1996

    HUTCHINGS FLORENCE F EST OF

    Bk/Pg 0539/0736

More on Pumpkin Hill Rd

View source assessor card