Skip to main content

Parcel · Map 14 · Block 2 · Lot 56

99 PUMPKIN HILL RD

Owner: FIANDRA THOMAS

Assessed value

$329,350

$255,010 bldg

Acreage

1.5 ac

$219,567 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 24, 2018

    FIANDRA THOMAS

    Bk/Pg 1163/0271

  2. Mar 7, 2005

    FIANDRA THOMAS + FLORA

    Bk/Pg 0850/0645

    $379,900
  3. Jun 16, 1998

    SMITH LAURA E

    Bk/Pg 0584/0794

  4. May 26, 1998

    SMITH MICHAEL J + LAURA E

    Bk/Pg 0582/0432

  5. Nov 7, 1994

    SMITH LAURA E

    Bk/Pg 0505/0343

More on Pumpkin Hill Rd

View source assessor card