Skip to main content

Parcel · Map 3 · Block 2 · Lot 79

15 FOREST DR

Owner: ACOCELLA PETER C + LOREDANA

Assessed value

$344,260

$257,110 bldg

Acreage

1.47 ac

$234,190 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 7, 2014

    ACOCELLA PETER C + LOREDANA

    Bk/Pg 1097/0236

    $305,500
  2. Dec 27, 2013

    DIETTER PROPERTIES LLC

    Bk/Pg 1088/0766

    $177,000
  3. Sep 18, 2013

    WEBSTER BANK NA

    Bk/Pg 1083/0734

  4. May 27, 2003

    CIZIK MICHAEL A + CHARISSA

    Bk/Pg 0756/1108

  5. Mar 11, 1994

    CIZIK MICHAEL A +

    Bk/Pg 0489/0270

    $163,000

More on Forest Dr

View source assessor card
15 FOREST DR — New Milford Land Records