Skip to main content

Parcel · Map 17 · Block 3 · Lot 9

34 ECHO DR

Owner: REIKES PETER N + RANDI

Assessed value

$2,806,720

$1,558,130 bldg · $3,780 land

Acreage

2.13 ac

$1,317,709 / ac

Land use

101W

R8

Year built

2013

994 sqft

Owner mailing

New Milford, CT

Building

Building photograph for 34 ECHO DR
Style
Off-Studio/Res Gar
Year built
2013
Living area
994 sqft · 1.5 stories
Exterior
Stone/Masonry

Recorded sales

  1. Mar 14, 2019

    REIKES PETER N + RANDI

    Bk/Pg 1175/303

  2. Feb 23, 2005

    REIKES PETER N + RANDI

    Bk/Pg 0849/0403

  3. Sep 28, 1994

    CASE SUZANNE P + ROBERT A

    Bk/Pg 0503/0138

  4. Oct 26, 1992

    CASE SUZANNE P + ROBERT A

    Bk/Pg 0460/0835

  5. Jun 8, 1989

    PAUL SANDRA

    Bk/Pg 0408/0403

More on Echo Dr

View source assessor card