Skip to main content

Parcel · Map 17 · Block 4 · Lot 50

341 CANDLEWOOD LK N

Owner: OBRIEN JAMES A REV TRUST

Assessed value

$344,190

$257,880 bldg

Acreage

4.53 ac

$75,980 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

341 CANDLEWOOD LK N NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Aug 1, 2024

    OBRIEN JAMES A REV TRUST

    Bk/Pg 1276/629

  2. May 17, 2024

    OBRIEN JAMES A

    Bk/Pg 1273/898

  3. Jul 25, 2022

    OBRIEN EDNA N EST OF

    Bk/Pg 1248/289

  4. Apr 27, 1987

    OBRIEN EDNA N

    Bk/Pg 0368/0623

More on Candlewood Lk N

View source assessor card