Skip to main content

Parcel · Map 19 · Lot 101

2 SUNRISE LN

Owner: BAILEY, ROBERT O + JACQUELINE M

Assessed value

$452,900

$346,430 bldg

Acreage

1.41 ac

$321,206 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 10, 2021

    BAILEY, ROBERT O + JACQUELINE M

    Bk/Pg 1235/1017

    $630,000
  2. Aug 31, 2016

    HUNNIFORD WILLIAM R JR + ALICIA

    Bk/Pg 1133/0855

    $300,000
  3. Mar 20, 2015

    FEDERAL HOME LOAN MORTGAGE CORP

    Bk/Pg 1108/0465

  4. Mar 20, 2015

    CITIMORTGAGE INC

    Bk/Pg 1108/0462

  5. Jun 16, 2004

    MASCIARELLI ROBERT D + MICHELLE M

    Bk/Pg 0818/0314

    $439,900

More on Sunrise Ln

View source assessor card