Parcel · Map 22 · Block 3 · Lot 102
83 SUNNY VALLEY RD
Owner: BALDWIN DARRELL S +; HUNYADI-BALDWIN LAURA
Assessed value
$274,470
$186,830 bldg
Acreage
1.76 ac
$155,949 / ac
Land use
101
R40
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Jul 1, 1997
— BALDWIN DARRELL S +
Bk/Pg 0561/0036
Mar 26, 1976
— HIPP HELEN F
Bk/Pg 0244/0059
More on Sunny Valley Rd
12 SUNNY VALLEY RD
$318,080 · 0.52 ac
14 SUNNY VALLEY RD
$253,470 · 0.51 ac
16 SUNNY VALLEY RD
$172,760 · 0.51 ac
18 SUNNY VALLEY RD
$261,520 · 0.53 ac
20 SUNNY VALLEY RD
$248,990 · 0.53 ac
22 SUNNY VALLEY RD
$328,160 · 0.48 ac
24 SUNNY VALLEY RD
$249,620 · 0.49 ac
25 SUNNY VALLEY RD
$21,692,790 · 24.95 ac · Built 1960