Skip to main content

Parcel · Map 23 · Lot 18 · Unit 1

8 MEREDITH LN

Owner: CASCONE JOSEPH + KRISTIN M

Assessed value

$587,540

$429,590 bldg

Acreage

2.06 ac

$285,214 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 6, 2006

    CASCONE JOSEPH + KRISTIN M

    Bk/Pg 0916/0369

    $670,000
  2. Sep 25, 2003

    DARCY THOMAS P + AMY C

    Bk/Pg 0780/1166

    $549,500
  3. Jul 1, 2003

    SAN P HOMES INC

    Bk/Pg 0763/1201

  4. Jun 7, 1996

    J + T REALTY LLC

    Bk/Pg 0537/0681

    $150,000
  5. May 11, 1995

    MCCALLISTER RICHARD EST OF

    Bk/Pg 0514/0563

View source assessor card