Assessed value
$69,720
Acreage
1.8 ac
$38,733 / ac
Land use
100
R20
Year built
—
Owner mailing
835 MAIN ST BRIDGEPORT, CT 06604
Different from property address (absentee owner)
Recorded sales
Dec 30, 2004
— AQUARION WATER CO OF CT
Bk/Pg 0844/0028
More on Bridgewater Rd
25 BRIDGEWATER RD
$154,980 · 1.9 ac
26 BRIDGEWATER RD
$370,160 · 10.58 ac
29 BRIDGEWATER RD
$273,910 · 0.72 ac
31 BRIDGEWATER RD
$393,750 · 0.5 ac · Built 2004
32 BRIDGEWATER RD
$323,400 · 0.4 ac · Built 1947
34 BRIDGEWATER RD
$272,300 · 0.81 ac
37 BRIDGEWATER RD
$273,280 · 0.66 ac
41 BRIDGEWATER RD
$295,330 · 0.5 ac