Assessed value
$437,360
$318,640 bldg · $2,660 land
Acreage
4.1 ac
$106,673 / ac
Land use
101
R60/R20
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Mar 2, 2022
— HALPERN JONATHAN + CYNTHIA
Bk/Pg 1240/541
Sep 27, 2021
— COSBAN, SUSAN A
Bk/Pg 1230/544
Aug 6, 2021
— COSBAN, MICHAEL V
Bk/Pg 1226/809
Aug 7, 2008
— COSBAN SUSAN A
Bk/Pg 0971/0411
Jan 7, 2002
— COSBAN RONALD S + SUSAN A
Bk/Pg 0690/0500
More on Prospect Hill Rd
8 PROSPECT HILL RD
$886,270 · 0.68 ac
10 PROSPECT HILL RD
$668,080 · 0.86 ac
12 PROSPECT HILL RD
$279,270 · 0.4 ac
14 PROSPECT HILL RD
$329,630 · 0.33 ac
16 PROSPECT HILL RD
$364,910 · 0.27 ac · Built 1900
17 PROSPECT HILL RD
$214,410 · 0.26 ac
19 PROSPECT HILL RD
$53,830 · 0.39 ac
26 PROSPECT HILL RD
$295,400 · 0.22 ac