Skip to main content

Parcel · Map 23 · Block 3 · Lot 53

15 FORDYCE HGTS

Owner: WILLIAMS, DOUGLAS

Assessed value

$279,200

$190,610 bldg

Acreage

1.2 ac

$232,667 / ac

Land use

101

R20

Year built

Owner mailing

Fordyce Hgts New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 9, 2021

    WILLIAMS, DOUGLAS

    Bk/Pg 1215/286

    $260,000
  2. Jan 24, 2013

    RACK MICHAEL J + KATHRYN R

    Bk/Pg 1067/0896

    $205,000
  3. Jun 9, 1998

    CRAMER MICHAEL + JENIFER L

    Bk/Pg 0583/0864

    $160,650
  4. May 30, 1985

    SWEENEY MICHAEL A&DEBORAH A

    Bk/Pg 0328/0561

More on Fordyce Hgts

View source assessor card