Skip to main content

Parcel · Map 23 · Block 3 · Lot 65

159 GROVE ST

Owner: ROSIELLO RICHARD + ELIZABETH

Assessed value

$218,750

$137,200 bldg

Acreage

1.4 ac

$156,250 / ac

Land use

101

R20

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 18, 1996

    ROSIELLO RICHARD + ELIZABETH

    Bk/Pg 0544/0390

    $139,000
  2. Sep 30, 1992

    BRANDER STEVEN T + LESLIE M

    Bk/Pg 0459/0399

  3. Sep 30, 1992

    MCGARR MARY A EST OF

    Bk/Pg 0440/0006

    $138,900

More on Grove St

View source assessor card