Skip to main content

Parcel · Map 25 · Lot 4

15 GLENBROOK DR

Owner: LANE KEVIN S + KATSARAKES LAURIE J

Assessed value

$313,110

$232,820 bldg

Acreage

1.36 ac

$230,228 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 30, 1998

    LANE KEVIN S + KATSARAKES LAURIE J

    Bk/Pg 0588/0353

  2. Jul 30, 1998

    DEAKIN J TIMOTHY TRUSTEE

    Bk/Pg 0588/0351

  3. Jun 30, 1998

    LANE KEVIN S + KATSARAKES LAURIE J

    Bk/Pg 0586/0001

    $160,000
  4. Jun 4, 1993

    OLSEN THOMAS W + RUTH M

    Bk/Pg 0473/0157

    $180,000
  5. Nov 13, 1990

    ZERBE MARK W + SEEBER MARIANNE M

    Bk/Pg 0429/0206

    $180,000

More on Glenbrook Dr

View source assessor card