Skip to main content

Parcel · Map 25 · Lot 5 · Unit 84

17 GLENBROOK DR

Owner: DEMPSEY MICHAEL J + STEPHANIE A

Assessed value

$338,030

$263,620 bldg

Acreage

1.21 ac

$279,364 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 3, 2006

    DEMPSEY MICHAEL J + STEPHANIE A

    Bk/Pg 0906/0535

    $425,000
  2. Mar 1, 2004

    BOREK JEFFRY J + ELLSWORTH DEBORAH L

    Bk/Pg 0802/0313

    $375,000
  3. Jan 25, 1996

    SYPEK ROBERT J + DARCY J

    Bk/Pg 0529/0402

    $209,000
  4. Feb 27, 1991

    MAUGIRI ANTHONY D + CAROL A

    Bk/Pg 0432/0457

    $249,000
  5. Feb 27, 1991

    CASA AGRA INC

    Bk/Pg 0432/0453

More on Glenbrook Dr

View source assessor card