Skip to main content

Parcel · Map 26 · Lot 5

166 CANDLEWOOD MTN

Owner: KOZUSKO, FRANCES M + STEVEN J

Assessed value

$433,580

$346,290 bldg

Acreage

1.72 ac

$252,081 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

Candlewood Mtn New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 13, 2019

    KOZUSKO, FRANCES M + STEVEN J

    Bk/Pg 1182/1180

  2. May 1, 2002

    KOZUSKO FRANCES M

    Bk/Pg 0703/0124

  3. Dec 12, 2001

    KOZUSKO STEVEN J

    Bk/Pg 0687/0783

  4. Oct 27, 1999

    KOZUSKO FRANCES M

    Bk/Pg 0622/0532

  5. Dec 31, 1986

    KOZUSKO STEVEN J + FRANCES M

    Bk/Pg 0362/0085

    $52,000

More on Candlewood Mtn

View source assessor card