Skip to main content

Parcel · Map 27 · Block 4 · Lot 22

7 FOX RUN

Owner: BATEMAN R JAMES + DIANE M

Assessed value

$339,150

$252,490 bldg

Acreage

2.1 ac

$161,500 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

Fox Run New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 2, 1995

    BATEMAN R JAMES + DIANE M

    Bk/Pg 0525/0387

    $215,759
  2. Aug 2, 1994

    KEANE WILLIAM P + JO ANN T

    Bk/Pg 0499/0758

    $197,700
  3. Mar 3, 1980

    SEYMOUR DONALD S + JOHANNA M

    Bk/Pg 0280/0584

    $107,900

More on Fox Run

View source assessor card