Skip to main content

Parcel · Map 4 · Lot 43

OLD MIDDLE RD

Owner: FERRIS SEAN P

Assessed value

$18,340

Acreage

2.18 ac

$8,413 / ac

Land use

100

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 13, 2026

    FERRIS SEAN P

    Bk/Pg 1301/828

    $24,200
  2. Feb 26, 2025

    HULTON ARLINE EST OF

    Bk/Pg 1284/730

  3. Aug 12, 2024

    HULTON ARLINE EST OF

    Bk/Pg 1279/430

  4. Jul 13, 1981

    HULTON ARLINE

    Bk/Pg 0290/0664

  5. Feb 10, 1977

    HULTON ARLINE

    Bk/Pg 0252/0224

More on Old Middle Rd

View source assessor card