Skip to main content

Parcel · Map 5 · Lot 14

10 NEW BRIDGE RD

Owner: BRIGGS DENNIS

Assessed value

$588,770

$498,470 bldg

Acreage

4.96 ac

$118,704 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 14, 2022

    BRIGGS DENNIS

    Bk/Pg 1253/755

    $774,000
  2. Apr 12, 2018

    A1Z7 LLC

    Bk/Pg 1161/0007

    $296,000
  3. Aug 2, 2004

    FUSCO ROMUALDO + LISA J

    Bk/Pg 0825/0129

    $429,900
  4. Dec 17, 1998

    VALLERIE STEPHEN A + TINA

    Bk/Pg 0599/0671

    $235,000
  5. Mar 22, 1996

    CORDEIROS CONSTRUCTION CORP

    Bk/Pg 0532/0353

More on New Bridge Rd

View source assessor card