Skip to main content

Parcel · Map 29 · Lot 10

15 MEADOW RDG LN

Owner: RUFA GREGORY E + STEPHANIE A

Assessed value

$341,250

$260,120 bldg

Acreage

1.48 ac

$230,574 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 29, 2001

    RUFA GREGORY E + STEPHANIE A

    Bk/Pg 0685/0962

    $329,900
  2. Jan 9, 2001

    MEDINA SAMMY + JENNIFER S

    Bk/Pg 0653/0212

    $292,000
  3. Oct 11, 2000

    HILL TYLER J

    Bk/Pg 0646/0080

  4. Sep 1, 2000

    HILL TYLER J + JOANNA S

    Bk/Pg 0642/0970

    $267,000
  5. Aug 21, 1992

    DIEHL GARY E & CHRISTINE M

    Bk/Pg 0457/0588

    $210,000

More on Meadow Rdg Ln

View source assessor card