Skip to main content

Parcel · Map 29 · Lot 12

19 MEADOW RDG LN

Owner: HIGGINS MATTHEW T + PASQUALINA M

Assessed value

$364,490

$281,470 bldg

Acreage

1.68 ac

$216,958 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 19, 2015

    HIGGINS MATTHEW T + PASQUALINA M

    Bk/Pg 1112/0644

    $354,000
  2. Aug 4, 2005

    WALDMANN RAYMOND E + ALISON G

    Bk/Pg 0869/0679

    $450,000
  3. Mar 30, 1987

    KING CHARLES F + JOAN M

    Bk/Pg 0366/0854

    $282,000

More on Meadow Rdg Ln

View source assessor card