Skip to main content

Parcel · Map 29 · Lot 29

21 TAYLOR RD

Owner: ALVARADO-CAMPOVERDE, OSCAR

Assessed value

$345,590

$256,620 bldg

Acreage

1.91 ac

$180,937 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 30, 2019

    ALVARADO-CAMPOVERDE, OSCAR

    Bk/Pg 1185/666

    $294,000
  2. Dec 30, 1986

    WATSON JAMES C + JAMIESON P

    Bk/Pg 0361/0651

More on Taylor Rd

View source assessor card
21 TAYLOR RD — New Milford Land Records