Skip to main content

Parcel · Map 29 · Lot 54

65 LEGION RD

Owner: GOFF LIVING TRUST

Assessed value

$357,770

$265,860 bldg

Acreage

2.84 ac

$125,975 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

65 LEGION RD NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Dec 22, 2004

    GOFF LIVING TRUST

    Bk/Pg 0843/0201

    $420,000
  2. Jun 20, 1985

    HECHT DELLMAN + LOIS JO

    Bk/Pg 0329/0629

    $202,000

More on Legion Rd

View source assessor card