Skip to main content

Parcel · Map 29 · Lot 64

5 HILLCREST DR

Owner: CANARY MICHAEL W + BARBARA B

Assessed value

$454,650

$310,100 bldg

Acreage

7.58 ac

$59,980 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jun 16, 1998

    CANARY MICHAEL W + BARBARA B

    Bk/Pg 0584/0615

    $292,500
  2. Aug 14, 1996

    DEDONA HENRY A JR +

    Bk/Pg 0542/0524

    $270,000
  3. Apr 16, 1985

    SAN P HOMES INC

    Bk/Pg 0326/0933

More on Hillcrest Dr

View source assessor card