Parcel · Map 29 · Block 1 · Lot 73
157 PROSPECT HILL RD
Owner: RUFINI CHRISTOPHER MICHAEL +; TAYLOR STEPHANIE M
Assessed value
$323,820
$256,830 bldg
Acreage
1.38 ac
$234,652 / ac
Land use
101
R60
Year built
—
Owner mailing
New Milford, CT
Recorded sales
Jul 9, 2015
— RUFINI CHRISTOPHER MICHAEL +
Bk/Pg 1113/0683
Jun 20, 2003
— CASEY KEVIN J + CATHERINE M
Bk/Pg 0762/0235
Aug 25, 1993
— CASEY KEVIN J
Bk/Pg 0477/0758
Dec 12, 1989
— CASEY KEVIN J&GINA M
Bk/Pg 0425/0412
Dec 12, 1989
— PISKURA GARY E + SUSAN M
Bk/Pg 0416/0118
More on Prospect Hill Rd
8 PROSPECT HILL RD
$886,270 · 0.68 ac
10 PROSPECT HILL RD
$668,080 · 0.86 ac
12 PROSPECT HILL RD
$279,270 · 0.4 ac
14 PROSPECT HILL RD
$329,630 · 0.33 ac
16 PROSPECT HILL RD
$364,910 · 0.27 ac · Built 1900
17 PROSPECT HILL RD
$214,410 · 0.26 ac
19 PROSPECT HILL RD
$53,830 · 0.39 ac
26 PROSPECT HILL RD
$295,400 · 0.22 ac