Skip to main content

Parcel · Map 29 · Block 3 · Lot 55

49 LEGION RD

Owner: NOONAN EDWARD E

Assessed value

$338,730

$243,180 bldg

Acreage

4.15 ac

$81,622 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 31, 2018

    NOONAN EDWARD E

    Bk/Pg 1173/0001

  2. Oct 1, 2018

    NOONAN EDWARD E

    Bk/Pg 1168/0878

    $325,500
  3. May 24, 2018

    KOEHLER ANNA J EST OF

    Bk/Pg 1163/0289

  4. May 12, 1998

    KOEHLER ANNA J

    Bk/Pg 0581/0651

  5. May 12, 1998

    KOEHLER ANNA J

    Bk/Pg 0581/0650

More on Legion Rd

View source assessor card