Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 7

30 PLEASANT VIEW RD

Owner: GUARANTANO PATRICIA

Assessed value

$386,190

$294,280 bldg

Acreage

1.11 ac

$347,919 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. May 17, 2022

    GUARANTANO PATRICIA

    Bk/Pg 1244/702

    $489,400
  2. Jun 9, 2003

    BRADLE TIMOTHY A

    Bk/Pg 0759/1019

  3. Mar 20, 1989

    BRADLE TIMOTHY A + GAIL D

    Bk/Pg 0405/0136

    $285,000

More on Pleasant View Rd

View source assessor card