Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 33

93 OLD RIDGE RD

Owner: AMARAL ANTONIO F + MARIA LUISA

Assessed value

$423,360

$320,040 bldg

Acreage

2.35 ac

$180,153 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Nov 22, 1994

    AMARAL ANTONIO F + MARIA LUISA

    Bk/Pg 0506/0063

    $291,500
  2. Sep 2, 1993

    WAGNER GREGG B

    Bk/Pg 0478/0311

  3. Jul 28, 1987

    HORNSYLD FLEMING + VIBEKE

    Bk/Pg 0375/1029

    $342,525

More on Old Ridge Rd

View source assessor card