Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 37

119 OLD RIDGE RD

Owner: GULLETT DAVID H

Assessed value

$489,160

$392,140 bldg

Acreage

2.7 ac

$181,170 / ac

Land use

101

R40/R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Apr 30, 2024

    GULLETT DAVID H

    Bk/Pg 673/783

  2. Aug 1, 2001

    GULLETT DAVID H + PATRICIA A

    Bk/Pg 0673/0783

    $445,000
  3. Apr 17, 1998

    SARKER ASIM K + ELISABETH

    Bk/Pg 0579/0616

    $310,000
  4. Apr 17, 1998

    SCHLEMMER CARL L + DONNA M

    Bk/Pg 0579/0613

  5. Jun 1, 1990

    SCHLEMMER DONNA M

    Bk/Pg 0422/0346

More on Old Ridge Rd

View source assessor card