Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 39

123 OLD RIDGE RD

Owner: FREIRE, ERWIN + LYVIA

Assessed value

$422,170

$342,510 bldg

Acreage

1.38 ac

$305,920 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jan 29, 2021

    FREIRE, ERWIN + LYVIA

    Bk/Pg 1212/284

    $500,000
  2. Aug 1, 2002

    ANGELL THERESA J

    Bk/Pg 0713/0017

  3. Jun 20, 1979

    CHWALISZEWSKI STEPHEN B +

    Bk/Pg 0275/0504

    $25,000

More on Old Ridge Rd

View source assessor card