Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 70

110 OLD RIDGE RD

Owner: DANVERS ALAN P + KATHERINE J

Assessed value

$366,800

$277,900 bldg

Acreage

2.48 ac

$147,903 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 26, 2003

    DANVERS ALAN P + KATHERINE J

    Bk/Pg 0746/0316

    $372,500
  2. Dec 1, 1999

    DERRINGER ROBERT E + CATHERINE A

    Bk/Pg 0624/0707

    $285,500
  3. Jul 8, 1987

    COOK DAVID F + JUNE P

    Bk/Pg 0374/0588

    $282,293

More on Old Ridge Rd

View source assessor card