Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 83

66 OLD RIDGE RD

Owner: RAMOS VALERIO + DANIELLE

Assessed value

$375,410

$287,350 bldg

Acreage

2.21 ac

$169,869 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 4, 2018

    RAMOS VALERIO + DANIELLE

    Bk/Pg 1169/0113

  2. Mar 11, 2014

    RAMOS VALERIO + MARIA

    Bk/Pg 1091/0385

    $275,000
  3. Sep 25, 2013

    HSBC BANK USA NA

    Bk/Pg 1084/0026

  4. Dec 8, 1987

    LOUKREZIS ANTONIOS N + ANN MARIE

    Bk/Pg 0382/1103

    $307,500

More on Old Ridge Rd

View source assessor card