Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 124

17 JEFFERSON DR

Owner: VISERTO MICHAEL + ELIZABETH

Assessed value

$298,900

$221,830 bldg

Acreage

1.02 ac

$293,039 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 30, 2002

    VISERTO MICHAEL + ELIZABETH

    Bk/Pg 0720/0376

    $274,900
  2. Sep 1, 1995

    VALZANIA MARK L +

    Bk/Pg 0521/0614

    $182,900
  3. Nov 16, 1979

    BOUZAKIS GEORGE E&KATINA

    Bk/Pg 0278/0834

More on Jefferson Dr

View source assessor card