Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 213

25 PLEASANT VIEW RD

Owner: COTTER SEAN L + CYNTHIA M

Assessed value

$417,270

$329,210 bldg

Acreage

1.16 ac

$359,716 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 26, 2017

    COTTER SEAN L + CYNTHIA M

    Bk/Pg 1156/0996

    $360,000
  2. Jul 1, 2008

    YAN XIAODONG + YE QIONGYING

    Bk/Pg 0969/0574

    $463,000
  3. Aug 6, 1999

    SAYRE MARCUS W + BIRKMEYER LYNNE M

    Bk/Pg 0616/0685

    $308,000
  4. Nov 29, 1994

    JORDT GREGORY R + NANCY N

    Bk/Pg 0506/0389

    $230,000
  5. Apr 12, 1993

    PISKURA GARY E BUILDERS INC

    Bk/Pg 0470/0469

More on Pleasant View Rd

View source assessor card