Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 215

21 PLEASANT VIEW RD

Owner: HOROWITZ MARISA

Assessed value

$366,170

$273,840 bldg

Acreage

1.23 ac

$297,699 / ac

Land use

101

R40/R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 2, 2023

    HOROWITZ MARISA

    Bk/Pg 875/642

  2. Sep 19, 2005

    HOROWITZ BRUCE + MARISA

    Bk/Pg 0875/0642

    $444,000
  3. Sep 19, 2005

    PRUDENTIAL RES SERV LTD PARTNERSHIP

    Bk/Pg 0875/0640

    $444,000
  4. May 30, 1995

    THOMPSON ROBERT F + LEANN M

    Bk/Pg 0515/0461

    $225,500
  5. Mar 28, 1994

    AKER J BROOKE + NANCY G

    Bk/Pg 0490/0107

    $238,000

More on Pleasant View Rd

View source assessor card