Skip to main content

Parcel · Map 30 · Lot 218

17 PLEASANT VIEW RD

Owner: MONDONEDO EDUARDO C +; BENEDICTO REGINA S

Assessed value

$395,080

$284,830 bldg

Acreage

1.38 ac

$286,290 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Oct 1, 1998

    MONDONEDO EDUARDO C +

    Bk/Pg 0593/0365

    $298,000
  2. Apr 1, 1998

    PALMER ANTHONY J + SUSAN L

    Bk/Pg 0577/0885

    $279,500
  3. Sep 26, 1991

    GIOIA JAMES N & EILEEN K

    Bk/Pg 0442/0364

    $280,000

More on Pleasant View Rd

View source assessor card