Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 84

5 VINTAGE LN

Owner: TOMANELLI SHARI D

Assessed value

$382,130

$287,070 bldg

Acreage

1.56 ac

$244,955 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 9, 2017

    TOMANELLI SHARI D

    Bk/Pg 1143/0594

  2. Feb 23, 1999

    TOMANELLI MICHAEL P + SHARI D

    Bk/Pg 0604/0357

    $292,000
  3. Aug 8, 1986

    VIC NELSON ASSOCIATES INC

    Bk/Pg 0352/0293

  4. Jun 27, 1977

    S K G ASSOCIATES INC

    Bk/Pg 0255/0550

    $32,500

More on Vintage Ln

View source assessor card