Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 98

16 TWIN RIDGE RD

Owner: GALLUCCI MARK D + REBECCA

Assessed value

$376,670

$273,350 bldg

Acreage

1.43 ac

$263,406 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 5, 2011

    GALLUCCI MARK D + REBECCA

    Bk/Pg 1034/1192

    $362,000
  2. Aug 21, 1986

    FORNO DANIEL J + MARY P

    Bk/Pg 0353/0129

    $211,000
  3. Aug 12, 1985

    VIC NELSON ASSOC INC

    Bk/Pg 0331/0743

  4. Jun 27, 1977

    S K G ASSOC INC

    Bk/Pg 0255/0550

    $32,500

More on Twin Ridge Rd

View source assessor card