Skip to main content

Parcel · Map 31 · Lot 128

38 STANDISH RD

Owner: KING E GERALD + PEGGY A

Assessed value

$345,660

$268,940 bldg

Acreage

1.03 ac

$335,592 / ac

Land use

101

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 2, 2007

    KING E GERALD + PEGGY A

    Bk/Pg 0944/0828

  2. Dec 21, 1984

    KING E GERALD + PEGGY A

    Bk/Pg 0323/0779

    $143,000

More on Standish Rd

View source assessor card