Skip to main content

Parcel · Map 33 · Lot 26

1 HIDDEN BROOK RD

Owner: MAGNANTE FRANK A JR + CHERIE A

Assessed value

$311,780

$234,010 bldg

Acreage

2.5 ac

$124,712 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Jul 31, 2001

    MAGNANTE FRANK A JR + CHERIE A

    Bk/Pg 0673/0751

    $255,000
  2. Jul 31, 2001

    WILSON LISA +

    Bk/Pg 0673/0749

  3. Jul 31, 2001

    WILSON LISA +

    Bk/Pg 0673/0746

  4. Aug 8, 1995

    WILSON LISA

    Bk/Pg 0519/0955

  5. Mar 18, 1993

    JAMES JOYCE C +

    Bk/Pg 0468/0400

More on Hidden Brook Rd

View source assessor card
1 HIDDEN BROOK RD — New Milford Land Records