Skip to main content

Parcel · Map 33 · Lot 54

10 SWEET BRIAR LN

Owner: NEVES FRANK A

Assessed value

$552,030

$389,830 bldg

Acreage

2.39 ac

$230,975 / ac

Land use

107

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 18, 2001

    NEVES FRANK A

    Bk/Pg 0678/0447

  2. Feb 25, 1994

    NEVES FRANK A

    Bk/Pg 0488/0626

  3. Jun 30, 1992

    NEVES FRANK A SR & FRANK A JR

    Bk/Pg 0455/0062

    $85,000

More on Sweet Briar Ln

View source assessor card