Parcel · Map 34 · Lot 20 · Unit A1
255 KENT RD
Owner: 255 KENT LLC
Assessed value
$519,750
$372,050 bldg
Acreage
2.06 ac
$252,306 / ac
Owner mailing
255 KENT RD NEW MILFORD, CT 06776
Building

- Style
- Bungalow
- Year built
- 1952
- Living area
- 429 sqft · 1.0 story
- Exterior
- Clapboard
Recorded sales
No recorded sales on file.
More on Kent Rd
1 KENT RD
$5,944,050 · 7.61 ac · Built 1969
7 KENT RD
$294,700 · 0.95 ac
8 KENT RD
$94,150 · 24.37 ac
17 KENT RD
$2,530 · 4.24 ac
27 KENT RD
$319,760 · 1.54 ac
30 KENT RD
$519,960 · 6.68 ac
39 KENT RD
$5,761,070 · 3.9 ac · Built 1980
46 KENT RD
$2,876,230 · 3.17 ac