Skip to main content

Parcel · Map 6 · Block 2 · Lot 82

11 EAGLE DR

Owner: YOAKUM, JASON; BELINSKY, MICHELLE

Assessed value

$540,300

$353,150 bldg

Acreage

1.44 ac

$375,208 / ac

Land use

101A

R60

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 7, 2020

    YOAKUM, JASON

    Bk/Pg 1207/1166

    $650,000
  2. Jul 22, 1994

    TYSKIEWICZ MICHAEL A

    Bk/Pg 0499/0084

  3. Jul 22, 1994

    MCMURRAY JAMES E & JOANNE

    Bk/Pg 0499/0052

  4. Jul 22, 1994

    MCMURRAY JAMES E ENTERPRISES

    Bk/Pg 0499/0044

  5. Dec 15, 1988

    PERRY GREGORY M TRUSTEE

    Bk/Pg 0400/1016

More on Eagle Dr

View source assessor card