Skip to main content

Parcel · Map 35 · Block 1 · Lot 33

6 SCHAGHTICOKE TRL

Owner: YUNGA CELSO

Assessed value

$273,280

$199,220 bldg

Acreage

1.63 ac

$167,656 / ac

Land use

101

R20

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Sep 6, 2005

    YUNGA CELSO

    Bk/Pg 0873/1167

    $350,000
  2. Sep 6, 2005

    SWANSON HELEN

    Bk/Pg 0873/1162

More on Schaghticoke Trl

View source assessor card