Skip to main content

Parcel · Map 35 · Block 3 · Lot 17

18 ASPETUCK RDG RD

Owner: LILMARVA LLC

Assessed value

$697,130

$497,280 bldg · $12,040 land

Acreage

8.48 ac

$82,209 / ac

Land use

340

I

Year built

Owner mailing

18 ASPETUCK RDG RD NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Nov 22, 2011

    LILMARVA LLC

    Bk/Pg 1040/1150

    $800,000
  2. Mar 8, 2004

    WELLSVILLE INVESTORS

    Bk/Pg 0803/0328

  3. Dec 15, 1983

    WELLSVILLE INVESTORS

    Bk/Pg 0312/0857

  4. Sep 30, 1980

    WELLSVILLE ASSOC

    Bk/Pg 0284/0917

  5. Sep 27, 1978

    S K G ASSOCIATION

    Bk/Pg 0269/0405

    $150,000

More on Aspetuck Rdg Rd

View source assessor card