Skip to main content

Parcel · Map 36 · Lot 13 · Unit 1

30 OUTLOOK RD

Owner: CHESTER JAMES F JR

Assessed value

$366,660

$275,590 bldg · $3,290 land

Acreage

2.71 ac

$135,299 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Mar 3, 2015

    CHESTER JAMES F JR

    Bk/Pg 1107/0625

    $325,000
  2. Oct 26, 2012

    WILSON CHARLES R + VALERIE L

    Bk/Pg 1061/1061

  3. Aug 18, 1995

    WILSON CHARLES R + VALERIE L

    Bk/Pg 0520/0632

    $45,000

More on Outlook Rd

View source assessor card