Skip to main content

Parcel · Map 36 · Block 1 · Lot 25

62 ELM ST EXT

Owner: WHALEN KYLE R + LABUA JESSICA A

Assessed value

$225,400

$167,020 bldg

Acreage

1.13 ac

$199,469 / ac

Land use

101

R20

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 12, 2013

    WHALEN KYLE R + LABUA JESSICA A

    Bk/Pg 1088/0083

    $149,900
  2. Apr 12, 2007

    GILL MOLLY

    Bk/Pg 0934/0298

    $261,000
  3. Jan 23, 2003

    GRAYSON GEOFFREY + SPOONER CLAIRE

    Bk/Pg 0736/0978

    $173,000
  4. Jun 28, 1993

    WATKINS RANDOLPH P + SUSAN E

    Bk/Pg 0474/0541

    $85,900
  5. Nov 7, 1978

    RODRIQUES ESTRELLA

    Bk/Pg 0270/0531

More on Elm St Ext

View source assessor card