Skip to main content

Parcel · Map 36 · Block 1 · Lot 28

7 THOMAS LN

Owner: BROOKSIDE COMMONS APARTMENTS LLC

Assessed value

$427,000

$341,600 bldg · $4,025 land

Acreage

1.45 ac

$294,483 / ac

Land use

112

R8

Year built

Owner mailing

7 THOMAS LN - OFFICE NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Jun 21, 2016

    BROOKSIDE COMMONS APARTMENTS LLC

    Bk/Pg 1129/0825

  2. Nov 5, 2013

    NEW MILFORD AFFORDABLE HOUSING INC

    Bk/Pg 1086/0355

    $137,500
  3. Aug 2, 2004

    BEAVER BROOK GROUP LLC

    Bk/Pg 0825/0002

    $230,000
  4. Oct 29, 1999

    RINALDI JEFFREY L + STEPHEN R

    Bk/Pg 0622/0434

  5. Apr 21, 1998

    RINALDI ARCHIE JR EST OF

    Bk/Pg 0579/0923

More on Thomas Ln

View source assessor card