Skip to main content

Parcel · Map 37 · Lot 36

52 RESERVOIR RD

Owner: CERTOMA MICHAEL

Assessed value

$409,080

$325,080 bldg

Acreage

1.15 ac

$355,722 / ac

Land use

101

R40

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Aug 18, 2023

    CERTOMA MICHAEL

    Bk/Pg 1264/89

    $504,500
  2. Mar 16, 2018

    MORRELLI MICHAEL S + STEPHANIE C

    Bk/Pg 1159/1079

    $335,000
  3. Aug 6, 2012

    JERONOWITZ ROBERT + KATHRYN

    Bk/Pg 1056/1089

    $305,000
  4. Aug 6, 2012

    MCCREA ROBERT

    Bk/Pg 1056/1088

  5. May 6, 1975

    MCCREA ROBERT A + JOYCE G

    Bk/Pg 0238/0261

More on Reservoir Rd

View source assessor card