Skip to main content

Parcel · Map 37 · Lot 48

145 SECOND HILL RD

Owner: MORABITO PATRICK

Assessed value

$237,230

$163,800 bldg

Acreage

1.3 ac

$182,485 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

New Milford, CT

Recorded sales

  1. Dec 29, 2010

    MORABITO PATRICK

    Bk/Pg 1023/0737

    $95,000
  2. Oct 21, 2010

    EVERBANK

    Bk/Pg 1018/0954

    $160,384
  3. May 18, 1994

    SHANKLAND ROBERT

    Bk/Pg 0494/0470

    $110,000
  4. Mar 2, 1987

    MARSHALL ROBERT W

    Bk/Pg 0365/0350

More on Second Hill Rd

View source assessor card