Skip to main content

Parcel · Map 37 · Lot 59

10 GRANTS LN

Owner: DEMOS KARALYN REV TRUST 84%; VROEGINDEWEY CHRISTOPHER REV TR 16%

Assessed value

$435,330

$350,140 bldg

Acreage

2.87 ac

$151,683 / ac

Land use

101

R80

Year built

Owner mailing

10 GRANTS LN NEW MILFORD, CT 06776

Recorded sales

  1. Jan 5, 2024

    DEMOS KARALYN REV TRUST 84%

    Bk/Pg 1269/197

    $620,000
  2. Jul 9, 2021

    PERELMAN, SETH DANIEL + MONIKA

    Bk/Pg 1224/959

    $570,000
  3. Oct 8, 2014

    NEWMAHR TODD

    Bk/Pg 1101/0807

    $172,000
  4. Dec 1, 2005

    PROCTOR-FLOYD JERMOL + LOU ANN

    Bk/Pg 0884/1199

  5. Aug 29, 2002

    ARJONA ANGELITO O + LOURDES O 1/2 +

    Bk/Pg 0716/0351

    $275,000

More on Grants Ln

View source assessor card